
- Dit evenement is voorbij.
Lezingen van de dag
24e Zondag na Pinksteren
APOSTEL
Pericoop 221-b (Ef 2 : 14-22)
Lezing uit de brief van Paulus aan de Efeziërs,
Broeders, Christus is onze vrede, Die beiden één gemaakt heeft en de tussenmuur, die scheiding maakte, heeft weggebroken; Hij heeft de vijandschap in Zijn vlees tenietgedaan, namelijk de wet vol geboden, in de vorm van verordeningen, opdat Hij die twee in Zichzelf tot één nieuwe mens zou scheppen en zo vrede zou stichten, en opdat Hij die beiden in één lichaam met God zou verzoenen door het kruis, waaraan Hij de vijandschap gedood heeft. Bij Zijn komst heeft Hij door het Evangelie vrede verkondigd aan u die veraf zijt, en aan hen die dichtbij zijn. Want door Hem hebben wij beiden in één Geest toegang tot de Vader. Zo zijt gij dan niet meer vreemdelingen en bijwoners, maar medeburgers van de heiligen en huisgenoten van God, gebouwd op het fundament van de apostelen en profeten, waarvan Jezus Christus Zelf de hoeksteen is. Vanuit Hem groeit het hele gebouw, hecht samengevoegd, tot een heilige tempel in de Heer; uit Wie ook gij mede gebouwd wordt tot een plaats waar God woont, in de Geest.
EVANGELIE
In de Metten: Mc pericoop 70 – het 2e Opstandingsevangelie (Mc 16 : 1-8)
Lezing uit het Heilig Evangelie volgens Marcus,
Toen nu de sabbat voorbij was, kochten Maria Magdalena en Maria, de moeder van Jakobus, en Salome geurige olie om Hem te gaan zalven. En heel vroeg op de eerste dag van de week gingen zij naar het graf, toen de zon opging. Zij zeiden tegen elkaar: ‘Wie zal voor ons de steen van de ingang van het graf afwentelen?’ Maar toen zij opkeken, bemerkten zij, dat de steen was afgewenteld, want hij was zeer groot. En toen zij het graf binnengingen, zagen zij een jongeman aan de rechterkant zitten in een wit gewaad gekleed, en zij schrokken vreselijk. Maar hij zei tegen hen: ‘Schrik niet. Jullie zoeken Jezus de Nazarener, Die gekruisigd is. Hij is opgewekt, Hij is hier niet, zie de plaats, waar zij Hem neergelegd hadden. Maar ga heen en zeg tegen Zijn leerlingen en tegen Petrus, dat Hij jullie voorgaat naar Galilea; daar zullen jullie Hem zien, zoals Hij jullie gezegd heeft.’ En zij gingen naar buiten en vluchtten weg van het graf, want zij waren met schrik en ontzetting bevangen. En zij zeiden niemand iets, want zij waren bevreesd.
In de Liturgie: Lc – pericoop 71 (Lc 13 : 10-17)
Lezing uit het Heilig Evangelie volgens Lucas,
In die tijd gaf Jezus op sabbat onderricht in één van de synagogen. En zie, er was een vrouw die al achttien jaar lang een geest had die haar ziek maakte. Zij was krom en kon zich met geen mogelijkheid oprichten. Toen Jezus haar zag, riep Hij haar bij Zich en zei tegen haar: ‘Vrouw, u bent verlost van uw ziekte,’ en Hij legde haar de handen op. Meteen richtte zij zich op en loofde God. Maar de leider van de synagoge werd boos omdat Jezus op sabbat genas, nam het woord en zei tegen de menigte: ‘Er zijn zes dagen waarop men moet werken; kom op die dagen om genezen te worden en niet als het sabbat is. ’Maar de Heer sprak hem aan en zei: ‘Huichelaar, maakt niet ieder van u op sabbat zijn os of ezel van de voederbak los en leidt hem weg om hem te laten drinken? Deze dochter van Abraham, die – let wel – al achttien jaar lang door de satan gebonden was, moest zij niet op sabbat van die band bevrijd worden?’ En toen Hij dit zei, werden al zijn tegenstanders beschaamd en de hele menigte verheugde zich over al de heerlijke daden, die door Hem werden verricht.